مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: از سال آینده عملیات ساخت ۱۱ فاز از ۹ تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب در شهر‌ستان‌های استان تهران آغاز می‌شود.

به گزارش سین جیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، محمدرضا بختیاری با اشاره به ایجاد ۹ تصفیه‌خانه در سطح استان تهران، اظهار داشت: شهر‌ستان‌هایی که قرار است در آن‌ها تصفیه‌خانه فاضلاب ساخته شود شامل قرچک، ورامین، پاکدشت، شهر قدس، رودهن، بهارستان، رودبار قصران، دماوند و فیروزکوه است.

بختیاری اعتبار مورد نیاز برای این طرح را ۶۲۰۰ میلیارد تومان عنوان و افزود: به‌دلیل کسری منابع مالی موجود، کاهش شدید اعتبارات عمرانی و افزایش تورم سالیانه این طرح‌ها باید به‌زودی به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: هزینه ساخت فاز ۷ و ۸ تصفیه‌خانه فاضلاب تهران در سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که این میزان امسال به ۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل آبفای استان تهران تأکید کرد: اگر می‌خواهیم آینده خوبی برای استان تهران متصور شویم ضروری است در تهران چاه‌های مجاز کشاورزی بسته و آب مورد نیاز کشاورزی از طریق پساب تأمین شود.

بختیاری گفت: میانگین شبکه فاضلاب در کشور ۴۸ درصد است، درحالی‌که در شهر‌های استان تهران با ۴.۵ میلیون نفر جمعیت، این میزان ۱۲ درصد است.

وی افزود: برعکس شهر‌های استان تهران، در شهر تهران پیشرفت طرح فاضلاب بسیار خوب بوده و از ۹هزار کیلومتر شبکه فاضلاب که باید در شهر تهران ساخته شود ۶۷۰۰ کیلومتر ساخته شده است.

مدیرعامل آبفای استان تهران یکی از دلایل پیشرفت طرح فاضلاب در شهر تهران را همراهی شورای شهر و مردم عنوان کرد.

بختیاری خاطرنشان کرد: برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ در شهر‌های استان تهران ۴۴ فاز تصفیه‌خانه فاضلاب با ۹۳ کیلومتر خط انتقال، حدود ۴ هزار و ۲۲ کیلومتر شبکه فاضلاب و ۷۳۵ هزار انشعاب با ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد