اگرچه علی پروین به مجلس آمده بود تا گره کار یک فوتبالی زندانی را باز کند ولی درباره موضوعات مختلفی حرف زد.

سرویس فرهنگی سین جیم ، مجلس شورای اسلامی به دلیل ذات تقنینی و نظارتی خود و وظیفه حاکمیتی در ریل‌گذاری برای روند داخلی و خارجی کشور همواره محل رفت و آمد بزرگان و سرشناسان بوده است؛ از سیاستمداران بین‌المللی و داخلی تا اهالی هنر و فرهنگ و حتی ورزش.

روز گذشته (سه شنبه، ۶ آذر) مجلس شاهد حضور علی پروین اسطوره فوتبال کشور بود. پروین نه برای کارهای شخصی که به منظور پیگیری کارهای مربوط به رهایی اکبریان (بازیکن اسبق فوتبال) از زندان و رایزنی قضایی برای نجات وی پا به بهارستان گذاشته بود.

ستاره پیشکسوت فوتبال کشور همچنین با حضور در خبرگزاری خانه ملت در نشستی گرم و صمیمی در مورد مسائلی از جمله عملکرد وزیر ورزش، تاج، قانون منع به کارگیری بازنشستگان، خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس و حضور زنان در ورزشگاه نیز با خبرنگاران رسانه مجلس شورای اسلامی صحبت کرد.

رایزنی با مجلس برای رهایی علی اکبریان از زندان

پروین درباره علت حضورش در مجلس گفت: برای پیگیری نجات علی اکبریان از زندان به دیدن آقای کمالی پور از کمیسیون قضایی مجلس آمدم.

همراهان پروین توضیح دادند که علی اکبریان پیش از این به اعدام محکوم شده بود که با رایزنی‌های پروین این حکم به حبس ابد تقلیل پیدا کرد و حتی آن نیز به ۱۶ سال رسید.

پروین می‌گوید: اکبریان دو دختر نوجوان دارد که اکنون که ۸ سال از مدت حبس او گذشته، در تلاش هستیم تا آزاد شود و به خانه و خانواده‌اش برگردد.

وی از همکاری نمایندگان مجلس در این خصوص خبر داد.

زن‌ها به ورزشگاه بیایند، دَری‌وَری‌ها کمتر می‌شود

او همچنین درباره حضور زنان در ورزشگاه ضمن موافقت خودش با این موضوع گفت: تصمیم‌گیر ما نیستیم ولی من معتقدم حضور زنان در ورزشگاه باعث می‌شود فضای اخلاقی ورزشگاه سالم‌تر شود و دَری‌وَری کمتری گفته شود.

پروین ادامه داد: حضور زنان در ورزشگاه با فشارهای فیفا در بازی پرسپولیس انجام شد که تجربه خوبی بود و امیدوارم ادامه پیدا کند.

تاج تا بعد از جام ملت‌ها بماند

وی در پاسخ به سوالی درباره اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در خصوص رئیس فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: تاج و گرشاسبی در مدتی که مسئولیت اداره دو باشگاه را برعهده داشتند، خیلی خوب عمل کردند و ماندن آنها ضرری برای تیم ملی و باشگاه پرسپولیس ندارد، اما در عین حال اگر نیروی جوانی که پیگیر امور باشد نیز به فدراسیون و باشگاه پرسپولیس تزریق شود، می تواند بسیار مفید باشد.

پروین معتقد است اگر تاج تا بعد از جام ملت‌ها بماند بد نیست.

هیچ مورد امنیتی در واگذاری پرسپولیس و استقلال وجود ندارد

او همچنین درباره درباره واگذاری دو باشگاه فوتبال پرسپولیس و استقلال عنوان کرد: چندین مزایده برگزار شد ولی در قبل از برگزاری آخرین مزایده اعلام کردند دستور رسیده و دیگر این کار انجام نمی‌شود.

وی درباره امنیتی کردن موضوع واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی گفت: اینها بهانه است. هیچ مورد امنیتی وجود ندارد.

این پیشکسوت فوتبال با اشاره به تصمیم جدید وزارت ورزش برای واگذاری سرخآبی‌ها به فعالیت شرکت “پیـشکسوتان کهن پرسپولیس” اشاره کرد و توضیح داد: در این شرکت، حدود صد نفر از پیشکسوتان پرسپولیس حضور دارند و ما اعلام آمادگی کردیم باشگاه را بخریم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد