عضو فراکسیون زنان مجلس ممانعت از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را توهین به جامعه اسلامی دانست و گفت: مانع شدن برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها رد ادعاهای ما برای داشتن یک جامعه اسلامی سالم است.

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به الزام AFC و فیفا برای حضور بانوان در مسابقات رسمی مانند فینال امروز رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، گفت: یکی از زمینه‌هایی که آموزش و پرورش اجتماعی را پخته می‌کند حضور بانوان در رقابت‌های سالم در کنار یکدیگر است و این حضور گزینشی امروز بانوان در استادیوم‌ها باید به حضور عمومی بانوان گسترش یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز فضای اجتماعی جامعه به گونه‌‎ای است که حضور بانوان در جامعه را می‌طلبد، اظهار کرد: امروز جامعه ما از امنیت نسبی برخوردار بوده و کنش‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بسیاری مانند حضور به اتفاق بانوان و آقایان را در راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌ها بدون بروز هیچ اتفاق منفی شاهد هستیم.

حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی

ممانعت برای حضور بانوان رد ادعای ما برای داشتن جامعه اسلامی سالم است

عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: اینکه در استادیوم‌ها برای بانوان مانع ایجاد شود، نوعی توهین به جامعه اسلامی و رد ادعاهای ما برای داشتن یک جامعه اسلامی سالم است به این معنا که زن و مرد ما در جامعه به قدری فرهنگ، ادب و اخلاق ندارند که بتوانند در کنار هم یک مسابقه‌ فوتبال تماشا کنند.

جلودارزاده یادآور شد: مطرح کردن ایرادات شرعی از جمله نیمه لخت بودن فوتبالیست‌ها برای ممانعت از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز ادعای جالبی است که به هیچ وجه قابل درک نیست.


حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی

مفاسد عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به مراتب بیشتر است

وی تصریح کرد: ادعا می‌کنم مفاسد عدم حضور بانوان در ورزشگاه‎ها به مراتب بیشتر از حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی است چراکه اگر همسر یک مرد جوان با گذشت ساعاتی از شب در خانه تنها و همسر او بیرون از خانه باشد در فروپاشی خانواده بسیار بیشتر تأثیرگذار است.

جلودارزاده با تأکید بر اینکه جدا کردن جامعه زن و مرد از یکدیگر منجر به فروپاشی بنیان خانواده خواهد شد، افزود: حضور بانوان در ورزشگا‌ها باعث کنترل هیجان‌های کاذب می‌شود و حضور بانوان در ورزشگاه‌ها برای مسائل اخلاقی بسیار بازدارنده خواهد بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری برگزاری همایشی در قم از سوی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، گفت: در این همایش نکات بسیار خوب و ارزنده‌ای در خصوص حضور بانوان در اجتماع از نگاه دینی و اسلامی مطرح شد و انتظار می‎رود بار دیگر فقه پویا که همواره مورد نظر امام خیمینی(ره) نیز بوده است زمینه را برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها سهولت ببخشد./

پایان پیام

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد