رئیس جمهور گفت: آنچه در هفته های گذشته شاهد آن بودیم پیروزی قاطع ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا بوده است.

به گزارش سین جیم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان ظهر امروز(شنبه) در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایام اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش، ایام راهپیمایی عظیم عاشقان خاندان رسالت به سوی کربلای معلی برای ما ایام بسیار با افتخاری است. در شرایطی که دشمنان ما علیه ما برنامه ریزی و توطئه کرده اند و کلمه ۱۳ آبان را بعنوان رمز جنایتکارانه خودشان اعلام کرده اند؛ حضور مردم ما در این راهپیمایی شکوهمند به معنای پیوند عمیق ملت ایران با خاندان رسالت است.

اگر عشق به امام حسین(ع) و پیروی از راه ایشان نبود، امروز ما شاهد ایران مستقل نبودیم

وی افزود: بی شک اگر عشق به امام حسین(ع) و پیروی از راه ایشان نبود، امروز ما شاهد ایران مستقل و پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین موفقیت این ملت در برابر تهاجم بیگانگان در طول هشت سال به کشورمان نبودیم. همه جا در همه سختی ها و موفقیت های بزرگمان یاری اهل بیت و رابطه این مردم با خاندان رسالت و به ویژه اباعبدالله الحسین(ع) مسیر و راه پیروزی را برای ما هموار کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: جلسه امروز مجلس شورای اسلامی در این مقطع تاریخی حائز اهمیت است. مجلس در این ساعت جلسه فوق العاده تشکیل داده است تا در این مقطع کابینه را تکمیل کند و مخصوصا وزرایی که بار سنگین اقتصادی را بر دوش دارند.

در هفته های گذشته شاهد پیروزی قاطع ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا بودیم

روحانی تاکید کرد: آنچه در هفته های گذشته شاهد آن بودیم پیروزی قاطع ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا بوده است.

وی با بیان اینکه از نظر سیاسی در سطح جهان پیروزی کم نظیر تاریخی در اختیار داریم، تصریح کرد: کمتر سراغ داریم که آمریکا در جهان تصمیمی را علیه یک کشور بزرگ اتخاذ کرده باشد و هم پیمانان سنتی آمریکا، او را رها کرده باشند. اگر در همچون مجلسی یک سال پیش به بحث و بررسی می پرداختیم که اگر روزی در حقوق ملت بزرگ ایران، آمریکا در برابر ایران بایستد و اروپا در کنار ایران و روبروی آمریکا می ایستد، اکثریت نمی پذیرفتند.

پیروزی سیاسی ملت ایران در ماه های اخیر در تاریخ کم نظیر است

روحانی گفت: به نظر من پیروزی سیاسی ملت ایران در ماه های اخیر در تاریخ کم نظیر است. چه کسی فکر می‌کرد که در ظرف چند ماه در ۳ صحنه بزرگ حقوقی نمایندگان ملت ایران به پیروزی برسند. در دادگاه بین المللی لاهه ایران تاکنون ۲ بار در ماه‌های اخیر در برابر آمریکا پیروز شده است. بار اول در زمینه صلاحیت که آمریکایی‌ها معتقد بودند این دادگاه صلاحیت رسیدگی ندارد، بر علیه آمریکا و به نفع ایران این دادگاه رای داد. بار دوم برای احکام موقت علیه آمریکا که نظر ما صدور این احکام بود، حقوقدانان ما به پیروزی رسیدند و چند روز پیش در مجمع عمومی سازمان ملل، رئیس دادگاه محکومیت آمریکا را صریحا اعلام کرد.

رئیس جمهور عنوان کرد: سومین بار در همین هفته‌های گذشته در یک بحث حقوقی حدود ۶ میلیارد دلاری اموال جمهوری اسلامی که در ایتالیا توقیف شده بود در دادگاه عالی نمایندگان ایران به پیروزی رسیدند.

افکار عمومی جهان ایران را کشوری متعهد به تعهدات خود می داند

روحانی با بیان اینکه ملت ما از لحاظ سیاسی و حقوقی امروز دست برتر را دارد، اظهار داشت: افکار عمومی جهان ایران را کشوری متعهد به تعهدات خود و آمریکا را به عنوان کشوری که مقررات بین المللی را زیرپا می گذارد می‌شناسد.

وی با بیان اینکه در کنار این دو موفقیت بزرگ، دو موفقیت دیگر از لحاظ اجتماعی و سیاسی را نیازمندیم، تصریح کرد: تمام برنامه‌ها برای این بوده که مردم ایران در مشکل اقتصادی قرار بگیرند تا به ستوه بیایند و در برابر آمریکا سر فرود آورند. تلاش کردند در موضوع دیگر یعنی روانی و اجتماعی، مردم را نسبت به آینده کشور و معیشت و فرزندان خود مایوس سازند.

در دو موضوع اجتماعی و اقتصادی باید در کنار هم باشیم و آمریکا را به زانو در آوریم

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه در دو موضوع اجتماعی و اقتصادی باید در کنار هم باشیم و آمریکا را به زانو در آوریم، خاطرنشان کرد: در این مصاف مهم تاریخی دولت بعنوان سربازان مقدم این جبهه خواهند بود؛ اما بدون مجلس و قوه قضائیه و بدون حمایت نیروهای مسلح و بالاتر از آن بدون هدایت مقام معظم رهبری حتما نمی‌توانیم پیروز شویم.

روحانی ادامه داد: خوشحالیم که هدایت جامعه را در این مقطع حساس رهبر انقلاب بر عهده دارد و دولت با امید فراوان و با توان لازم معتقد است با هدایت رهبری و حمایت مردم از این مشکل به خوبی عبور خواهیم کرد. امروز ما در بخش اقتصادی می‌خواهیم ۴ فرد مهم مسئول را با رای اعتماد نمایندگان بر کرسی وزارت بنشانیم تا دولت با تمامیت کابینه در این مقطع بتواند مشکلات مردم را حل کند.

ما موظفیم کشور را از این مشکلات با وحدت و یکپارچگی عبور دهیم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم در رنج و فشار هستند و زندگی مردم مخصوصا آنهایی که درآمد مقطوع دارند به سختی می‌گذرد، افزود: بی تردید مردم از ما می‌خواهند که مشکلات آنها را حل کنیم و این حق مردم است و ما موظفیم کشور را از این مشکلات با وحدت و یکپارچگی عبور دهیم. نتیجه امروز جلسه مجلس حتما بارقه امیدی برای ملت ایران خواهد بود و ملت خواهند دید که دولت و مجلس در کنار هم هستند و مصمم‌اند که مشکلات مردم را یکی بعد از دیگری حل کنند.

ادامه دارد …

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد