وزیر امور خارجه با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: با تصویب این قانون ، تنها ۳ سفیر از وزرات خارجه بازنشسته خواهند شد.

محمد جواد ظریف در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح اجرای قانون منع به کارگیری بازنشتگان در وزارت امور خارجه، گفت: تنها ۳ سفیر از مجموعه وزارت امور خارجه مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان خواهند شد که در پایان مهلت قانونی به کشور بازخواهند گشت و به جای آنها سفیران جوان انتخاب خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه در ادامه تصریح کرد: وزارت امور خارجه هیچ بازنشسته ای در داخل وزارتخانه ندارد و بازنشستگان مشمول این قانون ، تنها سه سفیر مذکور می باشند.

بیشتر بخوانید:

رئیس مجلس قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را ابلاغ کرد
قانون منع بکارگیری بازنشستگان وارد فاز اجرایی شد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با اصلاحاتی در جلسه ۱۳۹۷/۶/۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید؛ این طرح در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۱ شورای نگهبان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.» از این رو رئیس مجلس شورای اسلامی شنبه ۲۴ شهریورماه در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور قانون اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را برای اجرا ابلاغ کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد