تجاوز تعرض آزار جنسی فارن

سین جیم به نقل از ایسنا ، ضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با ابراز تأسف از آنچه که از سوی معاون یکی از مدارس پسرانه در غرب تهران رخ داده است، بر ضرورت رسیدگی سریع جرائم افراد خاطی در این پرونده تاکید کرد.

حجت نظری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پرونده مربوط به تعرض معاون انضباطی یک مدرسه به چند دانش آموز پسر در غرب تهران با بیان اینکه وقوع چنین جنایتی آن هم از سوی یکی از پرسنل مدرسه تخلفی آشکار و غیرقابل گذشت است که افکارعمومی را نیز جریحه دار کرده است، گفت: کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران پیگیر ابعاد مختلف این پرونده است.

وی با بیان اینکه مدارس و معلمان همواره مورد وثوق و اطمینان خانواده‌های دانش‌آموزان بوده و به عبارتی دیگر معلمان همواره جزو گروه های مرجع هستند که تاثیرگذاری زیادی بر جامعه دارند، تصریح کرد: متأسفانه این حادثه می‌تواند به موقعیت و جایگاه اجتماعی معلمان و نقش مدارس آسیب بزند که راهکار جلوگیری از این پدیده و صیانت از حقوق معلمان رسیدگی سریع و برخورد با متخلفان است.

نظری با تاکید بر اینکه نباید عده‌ای گمان کنند که پس از ارتکاب جرائم این چنینی آب از آب تکان نخورده و می توانند به فعالیت خود ادامه دهند، تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز در پیام خود به رییس قوه قضاییه تاکید داشتند باید حدود الهی در مورد محکومان این جنایت هرچه سریعتر اجرا شود.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران همچنین بر ضرورت حمایت روانی از این نوجوانان و خانواده‌هایشان تاکید کرد و گفت: اول اینکه از مردم درخواست می کنم که از انتشار و باز انتشار تصاویر و نام این افراد در فضای مجازی پرهیز کنند و اجازه دهند تا این همشهریان زودتر شرایط عادی خود را بازیابند. ضمن اینکه هریک از این افراد نیز می توانند با اطمینان از محفوظ ماندن هویت خود با شورای شهر ارتباط گرفته تا نسبت به ارائه خدمات حمایت روانی به آنان اقدام شود.

وی با اشاره به اقداماتی که منجر به پیشگیری از حوادث مشابه می شود نیز گفت: به نظر می‌رسد باید در شیوه‌های گزینش مربیان و پرسنل مدارس بازنگری شود. بسیاری از اقدامات در زمان ورود به خدمت افراد صورت می‌گیرد که به نظر ناکافی و گاهی نیز غیرمفید است. در عوض کارهایی که باید انجام شود صورت نمی‌گیرد. لازم است با دعوت از روانشناسان نسبت به اخذ تست‌های سلامت روان از متقاضیان برای استخدام‌ها اطمینان حاصل شود. این اقدام به شکل صددرصد نتیجه نخواهد داد؛ اما قطعا روانشناسان خبره از طریق گفت‌وگو با متقاضیان استخدام و انجام چند تست ساده به بسیاری از حالات پنهان روحی و روانی آنان پی خواهند برد. ضمن اینکه این تست‌ها می‌تواند به شکل دوره‌ای انجام شده و تنها مربوط به موقع استخدام نباشد.

نظری اضافه کرد: همچنین با استفاده از ظرفیت سرای محلات و سازمان‌های مردم نهاد در سطح تهران می‌توان نسبت به ارائه آموزش به خانواده‌ها و حتی دانش آموزان اقدام کرد تا دانش آموزان مهارت رد درخواست‌های غیرمتعارف و نه گفتن به اقدامات نادرست را کسب کنند. در همین راستا به عنوان رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای شهر، اعلام آمادگی می‌کنم که تمامی سراهای محلات چنین فضا و ظرفیتی را برای برگزاری کلاس‌های آموزشی به شهروندان، برای سازمان‌های مردم نهاد فراهم کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد