تهران- استاندار تهران گفت: برای نوزادان بی هویت استان تهران در بدو تولد شناسنامه صادر خواهد شد.

به گزارش سین جیم به نقل از خبرنگار مهر، محمدحسین مقیمی پیش از ظهر دوشنبه در کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان تهران بر تعیین تکلیف صدور شناسنامه نوزادان بی هویت در این استان تاکید کرد و افزود: باید کمیته ای با حضور نمایندگان نیروی انتظامی، ثبت احوال و بیمارستان ها بر روند صدور شناسنامه کودکان بی هویت نظارت کنند.

وی ادامه داد: باید برای کودکانی که در بدو تولد هویتشان مشخص نیست، شناسنامه صادر شود.

استاندار تهران سپس به روند صدور شناسنامه برای کودکان بی هویت اشاره کرد و گفت: باید همه تلاش کنیم، تا هویت واقعی کودکان شناسایی شود، برخی نوزادان توسط کارت ملی والدین که به بیمارستان ارائه می شود، شناسایی می شوند.

مقیمی اضافه کرد: باید برای نوزادانی که پدر و مادر قبول نکنند، که نوزاد متعلف به آن ها است، نیز شناسنامه صادر شود.

وی گفت: پیش از این برای نوزادانی که هویت مشخص در بدو تولد نداشتند، شناسنامه صادر نمی شد، اما اکنون این کودکان دارای هویت و شناسنامه خواهد شد، نباید هویت کودک را تنها به اظهار نظر پدر منوط کرد، می توان بر اساس شناسنامه مادر و اعلام وی مبنی بر این که فرزند متعلق به او است، پدر را شناسایی کرد.

نماینده عالی دولت در استان تهران گفت: مددکار بیمارستان می تواند اطلاعات از مادرانی که برای زایمان به بیمارستان ها مراجعه می کنند، کسب کرده و برای دادسرا ارسال کند، تا از این طریق بتوان به روند صدور شناسنامه با تشخیص قاضی کمک کرد.

مقیمی حل مشکل هویت در کودکان را یکی از اتفاقات مناسبی دانست، که سبب رفع بسیاری از مشکلات آن ها در بزرگ سالی می شود و گفت: در زمینه ایجاد هماهنگی های بیشتر در این زمینه، تمام دستگاه ها باید هرچه در توان دارند، انجام دهند.

بر اساس این گزارش پیش از ظهر دوشنبه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان تهران با حضور محمدحسین مقیمی، استاندار تهران، فریبا نظری پور کیایی مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده و دیگر اعضا کارگروه در استانداری تهران برگزار شد.

کد خبر

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد