رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: مصرانه از مسئولان و افرادی که قدرت دارند و اجازه نمی‌دهند زنان در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند درخواست دارم اعتماد جوانان را به دست آورده و زنان را از حق مسلم خود محروم نکنند.

به گزارش سین جیم به نقل از خبرگزاری خانه ملت، پروانه سلحشوری درنشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: قهرمانی تیم فوتسال زنان ایران در آسیا و همچنین کسب مقام اول تیم ملی کاراته دختران را به مردم تبریک می‌گویم، زنان ایران ثابت کردند که با دادن فرصت‌هایی حتی نابرابر می‌توانند توانمندی و اراده خود را به جهانیان ثابت کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: تصور غلطی که در مورد عدم حضور اجتماعی و فرهنگی زنان در جهان شکل گرفته را به چالش بکشند اما متأسفانه صدا وسیما که باید انعکاس صدای مردم باشد رقابت‌های ورزشی زنان را پوشش نمی‌دهد. نمایش این رقابت‌ها برای ایجاد انگیزه، اعتماد به نفس و باور زنان به خود و همچنین تمایل زنان به ورزش و سلامت نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

وی تصریح کرد: از همین تریبون مراتب اعتراض شدید خود را در مقابل رویکردهای صدا و سیما برای زنان دارد را اعلام می کنم و مصرانه از مسئولان و افرادی که قدرت دارند و اجازه نمی‌دهند زنان در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند درخواست دارم اعتماد جوانان را به دست آورند و زنان را از حق مسلم خود محروم نکنند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: فیلترینگ تلگرام در همین چند روز ثابت کرد که در مقابل اراده مردم نمی‌توان قرار گرفت، به جای فیلترینگ از پتانسیلی که این پیام رسان دارد باید استفاده کرد. نمی‌توان هر آنچه برای مردم مقبولیت دارد را مسئولان در مقابل آن قرار بگیرند و عده زیادی را از اشتغال محروم کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در این شرایط این پرسش مطرح است که آیا قاضی یک شعبه می‌تواند برای کل مردم تصمیم‌گیری کند.

سلحشوری با اشاره به اینکه برگزاری تجمعات حق مسلم مردم بوده و در قانون اساسی نیز به آن اشاره می‌شود، افزود: مگر می‌شود در نظامی که افتخارش به مردمی بودن آن است معلمان را برای اعتراض دستگیر کنند و فعالان زیست محیطی را بدون هیچ‌گونه اثباتی دستگیر کنند، دانشجویان و نشریات دانشجویی قدرت کنشگری نداشته باشند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همه مردم که مانند عده‌ای خاص فکر نمی‌‌کنند، باید اجازه دهیم مردم با سلایق مختلف بتوانند اظهارنظر کنند. ضرورت امروز ایران حفظ اعتماد و انسجام است و آن بدون همراهی مردم میسر نمی‌شود./

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد