نماینده ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: ملارد ۱۰ سانتی متر زمین دولتی هم برای ساخت سوله مدیریت بحران ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سین جیم به نقل از خبرنگار مهر، محمد محمودی شاه نشین شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران که با حضور استاندار تهران در ملارد برگزار شد، گفت: اگر کاری که برای ۱۲ سال پیش برای چند شهر اطراف ملارد انجام شده برای ملارد انجام شود، کافی است.

وی افزود: شهریار، قدس و باغستان سال ۸۴ اقدام به ایجاد سکونت گاه موقت با ایجاد سکوهای بتنی به تعداد زیاد کردند و در کنار هر سکو یک شیر آب با برق رسانی مناسب گذاشته شد که هنوز هم هست و مردم در این ایام روی همان سکوها مستقر شدند.

نماینده ملارد، شهریار و قدس در مجلس گفت: بیمارستان های موقت که هم اکنون قیمت بالای ۱۵ میلیارد تومان دارد به این شهرستان ها داده شده است، متاسفانه ملارد از این قضیه غافل ماند.

وی گفت: شهر ملارد ۱۰ سانت زمین دولتی برای احداث سوله مدیریت بحران ندارد، زمین ها در اختیار شهرداری است، که شهرداری هم زورش می آید زمین را در اختیار ادارات قرار دهد.

محمودی شاه نشین گفت: ۵ طبقه ساختمان استیجارب تامین اجتماعی ملارد ترک برداشته است، ۶۰ نفر هرکدام در ۳.۵ متر مربع کار می کنند، ۲۰۰۰ متر زمین می خواهد، ۳ سال است نتوانسته بگیرد.

وی افزود: ادارات دیگر نیز چنین مشکلی دارند، باید برای سکونت گاه های موقت همراه زمین در نظر بگیریم.

محمودی شاهنشین با اشاره به اینکه ملارد تنها شهری است که در معابر عمومی و سطح شهر فاقد سرویس عمومی است گفت: از دیگر ملزومات شهر ساخت یک بیمارستان موقت است و در این راستا باید بگوییم که بحث سکونت گاه و بیمارستان موقت، دو نیاز اصلی شهر می باشد.

وی در خصوص بافت های فرسوده اظهار داشت: ما نمی توانیم به بافت های فرسوده غیر مصوب تسهیلات اعطا کنیم چرا که در این شهر بافت فرسوده مصوب شده نداریم و تا بافت های فرسوده مشخص نشوند امکان بازسازی برای آنها وجود ندارد.

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس بیان داشت: اگر بخواهیم امکاناتی به سازمان های بافت فرسوده ارائه بدهیم باید این سازمان را خود شهرداری ملارد تشکیل بدهد که مردم بدانند که هزینه انشعابات و نقشه و نظارت همگی بر اساس تعرفه سازمان قابلیت اجرا دارد.

وی درباره بحث جلب اعتماد مردم درباره توانمندی نیروهای امدادرسان افزود: متاسفانه اعتماد عمومی بین مردم به ما که مسئول هستیم نیست و هرکس به دنبال این است که خودش را نجات بدهد و اگر جاده را می بندند و ترافیک ایجاد می کنند به این دلیل است که می خواهند هر چه زودتر خودشان را نجات بدهند و باید شرایطی را ایجاد کنیم که اعتماد مردم جلب شود و باید مقداری در تبلیغات و صدا و سیما و نمایشگاه ها این تلاش ها نمایش داده بشوند تا مردم بدانند که مسئولین در پی حل مشکلات مردم هستند.

وی در پایان اقدام به موقع و سریع نیروی انتظامی درباره اعزام نیرو به پمپ بنزین ها را بسیار موثر دانست و گفت: البته در برخی از نقاط ضعف وجود داشت و لازم است که برای بیمارستان ها و مراکز عمومی درمانی نیز تمهیداتی اندیشیده شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد